Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią odejść?

Rozpadające się związki, to rzecz ludzka a errare humanum est (mylić się jest rzeczą ludzką – łac.) jednakże niektórzy ludzie po prostu nie są w stanie tego zrozumieć, i kurczowo tkwią przy swoim, jakby to nie spojrzeć, w połowę ,,byłym” partnerze. Dlaczego niektórzy ludzie po prostu nie potrafią odejść?

Niepewność

Niektórzy ludzie nieustannie odczuwają strach, w postaci niepewności. Takim osobom często wydaje się, że na coś nie zasługują i wcześniej czy później ich idealne życie się rozpadnie na małe kawałeczki, i już go nie odbudują, więc kiedy dostają ,,szansę” a przez to namiastkę bezpieczeństwa i stabilizacji, będą się jej kurczowo trzymać. Dlatego też może wystąpić taka sytuacja w związku takiego człowieka, że jej/jego partner odrzucił ją już po raz któryś, a ona nadal nieświadoma tego, że partner ją/jego już po prostu nie kocha, dalej wraca.

Trauma z dzieciństwa

Większość takich sytuacji pojawia się, dlatego iż osoby, które nie otrzymały od swoich rodziców wystarczająco dużo miłości i poczucia bezpieczeństwa, mogą w dwojaki sposób podchodzić do relacji w związku. Albo mają problem z zaufaniem, albo ufają bezgranicznie, wierząc, że ta osoba na pewno ich nie zostawi. Gdy partner decyduje się jednak odejść, poczucie stabilizacji znika, a trauma się powtarza, a te osoby wtedy starają się rozpaczliwie uniknąć tego samego scenariusza, który od lat powtarza się w ich głowach. 

Samotność to dla nich zbyt wiele

Wiele osób nie potrafi odejść, ponieważ panicznie boją się samotności. Wolą trwać w toksycznych związkach nawet do końca życia, niż egzystować samemu. Często wynika to z bardzo niskiej samooceny, ponieważ takim ludziom wydaje się, że bez tego partnera z niczym sobie nie poradzą. Lęk przed samotnością powoduje, że nie potrafimy odejść, ale też nie pozwalamy drugiej osobie, by odeszła, przez co tworzy się dziwny stan ,,pomiędzy’, który nawet tak naprawdę nie ma odpowiedniej dla siebie nazwy – ale osoby które przez to przechodziły, wiedzą że taki stan istnieje.

źródło: porno blog