Jak założyć poprawnie prezerwatywę

Każdy, kto odpowiedzialnie podchodzi do kontaktów seksualnych wie, jak ważne jest użycie prezerwatywy, która chroni przed nieplanowaną ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dla początkujących, prawidłowe założenie prezerwatywy, może być kłopotliwe, w dodatku emocje towarzyszące pierwszym kontaktom seksualnym potęgują stres. Nie ma powodów do wstydu. Nie każdy urodził się porno gwiazdą, aby perfekcyjnie zakładać kondoma. Zobacz, jak prawidłowo założyć prezerwatywę i bądź świadomy, że robisz to dobrze.

Prawidłowe zakładanie prezerwatywy

Przed założeniem prezerwatywy, należy upewnić się, że na dłoniach nie pozostały resztki olejków do masażu, czy innych używanych w trakcie gry wstępnej substancji, które mogłyby uszkodzić kondom.

  • Opakowanie należy otworzyć od strony ząbkowanej, a następnie ostrożnie wyjąć prezerwatywę, uważając, by nie uszkodzić jej paznokciami czy biżuterią. (Przedziurawioną prezerwatywę należy wyrzucić).
  • Po wyjęciu z opakowania prezerwatywa jest zrolowana i należy rozwijać ją dopiero podczas zakładania na penisa, zrolowaną częścią na zewnątrz. W przeciwnym wypadku, kondom zostałby założony na lewą stronę.
  • Prezerwatywę należy zakładać w pełnym wzwodzie, końcówkę kondoma trzeba ścisnąć, aby uszło z niej powietrze i nadal trzymając, przyłożyć prezerwatywę do żołędzi, a drugą ręką delikatnie rozwijać. Należy upewnić się, czy między czubkiem prezerwatywy, a żołędzią jest przestrzeń, zbiorniczek na nasienie.
  • Podczas stosunku warto kontrolować, czy prezerwatywa pozostaje na swoim miejscu, nie zsuwa się.
  • Po wytrysku, jeszcze w stanie wzwodu, należy chwycić prezerwatywę u podstawy penisa i ostrożnie wyprowadzić go z pochwy.
  • Prezerwatywę należy zdjąć, zawiązać, zawinąć w papier toaletowy i wyrzucić do kosza.
  • Nie wyrzucaj prezerwatywy do toalety!

Jeżeli ten opis jest dla Was mało zrozumiały to poniżej przedstawiamy zdjęcia erotyczne, które w fajny sposób obrazują powyższe podpunkty. Dzięki nim łatwiej będzie zrozumieć poszczególne etapy zakładania prezerwatywy i na pewno każdy sobie z tą czynnością bez problemu poradzi.

 

zakładanie prezerwatywy
jak założyć prezerwatywę

 

Należy również pamiętać, że raz użyta prezerwatywa nie nadaje się ponownie do użytku. Przed kolejnym stosunkiem trzeba założyć nową prezerwatywę. Dbajmy o higienę i swoje bezpieczeństwo, a będziemy mogli dłużej cieszyć się życiem i czerpać jeszcze więcej przyjemności z seksu.